przejdź do głównego menu przejdź do treści strony
odnosnik zewnetrzny do strony zawierajacej informacje na temat podmiotów zobowiazanych do prowadzenia swoich stron BIP

Deklaracja dostępności

Gmina Miasto Szczecin - Urząd Miasta Szczecin (zw. dalej także „podmiotem publicznym”) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z regulacjami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletyn Informacji Publicznej Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczecinie.

Data publikacji strony internetowej: . Data ostatniej istotnej aktualizacji strony internetowej: .

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Sprawozdania finansowe w postaci skanu dokumentów.
  • Zdjęcia w rozdziale "Struktura organizacyjna" są pozbawione opisu alternatywnego, co zostanie poprawione w najbliższym czasie.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Tą samą drogą można także składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądania zapewnienia dostępności. Osobą wyznaczoną do kontaktu jest Karolina Pokorska. E-mail: k.pokorska@szczecin.sds.pl, telefon: 91 455 43 20.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

  1. Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu oraz udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu.
  2. Żądanie powinno zawierać:
    1. dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem,
    2. wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu, które mają być dostępne cyfrowo,
    3. wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem,
    4. wskazanie na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby najwygodniejszy dla osoby występującej,
  3. Zapewnienie dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
  4. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, niezwłocznie powiadamia się osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie, w którym zostanie zapewniona dostępność cyfrowa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż dwa miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
  5. Odmawia się zapewnienia dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji.
  6. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, niezwłocznie powiadamia się osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej.

Do zapewnienia alternatywnego sposobu dostępu do wskazanego elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej pkt 4-7 powyżej stosuje się odpowiednio.

Postępowanie odwoławcze

  1. W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub wskazanego elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej, wskazanych w żądaniu albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, zgodnie z art. 18 ust. 6 ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, osoba ta ma prawo do złożenia skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
  2. Do skarg rozpatrywanych w postępowaniach w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej stosuje się przepisy działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego.

Do zapewnienia alternatywnego sposobu dostępu do wskazanego elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej przepisy pkt 1 i 2 powyżej stosuje się odpowiednio.
W przypadku, odmowy realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Adres: Pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa
  • E-mail: kancelaria@mrpit.gov.pl
  • Telefon: +48 222 500 123

Skargę można także złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 1

Mieści się w wolno stojącym, jednopiętrowym budynku przy ul. Tartacznej 14. Usytuowany jest w budynku dwukondygnacyjnym, w którym w części parterowej funkcjonują również inne instytucje, do których prowadzą odrębne wejścia. Przed wejściem do Środowiskowego Domu Samopomocy, na ogrodzeniu przed budynkiem zawieszona jest tablica informacyjna. Przy drzwiach do budynku na ścianie znajduje się dzwonek w celu przywołania pracownika. Nad wejściem jak i w budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące.

W budynku oznaczone są drogi ewakuacyjne. Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych.

W budynku zamontowany jest dźwig osobowy umożliwiający dotarcie na piętro. Winda ma system głośnomówiący wydający komunikaty głosowe.

Do udogodnień umożliwiających funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym należą:

  • szerokie, dwuskrzydłowe drzwi do wejścia głównego oraz do wejścia na 1 piętrze,
  • szerokie drzwi do pomieszczeń – szerokość 90cm,
  • brak progów,
  • uchwyty w toaletach,
  • łazienki i toalety pozbawione barier architektonicznych, dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,
  • przestronne pomieszczenia,
  • na terenie placówki znajduje się parking z wyznaczonym miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych
  • dojazd do budynku z drogi głównej pozbawiony barier architektonicznych,
  • w budynku znajdują się oznaczenia w alfabecie Braille’a oraz oznaczenia kontrastowe lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących,

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 1 posiada ogród, który jest do dyspozycji uczestników oraz terapeutów.

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 2

Mieści się w budynku wolno stojącym do którego prowadzą dwa wejścia – wejście główne od ul. J. U. Niemcewicza 9/u5, do którego prowadzi podjazd dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich oraz wyjście ewakuacyjne od ul. Długosza. Dom posiada na swoim wyposażeniu schodołaz dla osób z niepełnosprawnością. Przy ul. Długosza znajdują się dwa miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, oznaczone znakami pionowymi i poziomymi.

Dom posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami tj. brak progów, szerokość drzwi to 90 cm, w toaletach zamontowane są niezbędne uchwyty oraz siedziska, jak również jest odpowiednie oznakowanie drzwi.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku są oznaczenia w alfabecie Braille’a

W budynku nie ma systemów naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 3

Wejście do budynku znajduje się od strony ulicy Pocztowej 31-33, dojście i dojazd – utwardzoną drogą, szerokość chodnika przy wejściu wynosi 2,5 metra. W przedsionku głównego wejścia znajduje się wycieraczka perforowana – zapewniająca bezpieczny przejazd wózkiem inwalidzkim i przejście osób posługujących się kulami i laskami. Do Ośrodka prowadzą trzy wejścia z parteru, bez schodów i barier architektonicznych. Jedno wejście główne oraz dwa wejścia ewakuacyjne. Szerokości drzwi są dostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się o kulach oraz na wózkach inwalidzkich. W każdym pomieszczeniu znajdują się oznaczenia dotyczące dróg ewakuacyjnych oraz monitoringu wizyjnego na terenie Ośrodka. Komunikacja między pracowniami jest wygodna, czytelna, zrozumiała dla wszystkich oraz zapewnia bezkolizyjne poruszanie się. Łazienki są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, wyposażone w niezbędne uchwyty, poręcze oraz podwieszane krzesełko prysznicowe. Wejście do pomieszczenia kuchni z jadalnią do którego prowadzi pochylnia, jest wyposażony w poręcz zabezpieczającą na jej całej długości, zapewniającą bezpieczne użytkowanie. Nawierzchnia dojść do budynku, pochylni wewnętrznej, ciągów komunikacyjnych w budynku wykonana jest z materiałów niepowodujących poślizgu.

Przed budynkiem Zespołu Wsparcia Środowiskowego Nr 3 znajdują się 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, oznaczone znakami pionowymi i poziomymi.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku są oznaczenia w alfabecie Braille’a

W budynku nie ma systemów naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 4

W Szczecinie przy Al. Bohaterów Warszawy 27.

Do budynku prowadzi wejście dostępne z chodnika, wraz z podjazdem i poręczą dla z niepełnosprawnościami. Wejście jest bezprogowe z drzwiami o szerokości powyżej 90 cm. Kolor drzwi jest kontrastowy z kolorem elewacji.

W budynku znajdują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami z odpowiednim oznakowaniem drzwi.

Przed budynkiem Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 4 znajduje się 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, oznaczone znakami pionowymi i poziomymi.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku są oznaczenia w alfabecie Braille’a

W budynku nie ma systemów naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 1

Mieści się w wolno stojącym, jednopiętrowym budynku przy ul. Tartacznej 14.

Na terenie Domu nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego i nie ma informacji głosowych.

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 2

Mieści się w budynku wolno stojącym do którego prowadzą dwa wejścia – wejście główne od ul. J. U. Niemcewicza 9/u5.

Brak jest dostępu do tłumacza migowego.

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 3

Wejście do budynku znajduje się od strony ulicy Pocztowej 31-33.

Brak jest dostępu do tłumacza języka migowego.

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 4

W Szczecinie przy Al. Bohaterów Warszawy 27.

Brak jest dostępu do tłumacza języka migowego.

Załączniki:

udostępnił:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczecinie
wytworzono:
2022/08/22
odpowiedzialny/a:
Karolina Pokorska
wprowadził/a:
Tomasz Czerniawski
dnia:
2025/03/25 12:43:36
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Tomasz Czerniawski 2025/03/25 12:43:36 modyfikacja
Karolina Pokorska 2024/03/11 09:52:42 modyfikacja
Karolina Pokorska 2023/03/22 09:41:30 modyfikacja
Karolina Pokorska 2022/08/22 09:20:49 modyfikacja
Karolina Pokorska 2022/03/15 12:13:26 modyfikacja
Karolina Pokorska 2021/03/31 09:23:54 modyfikacja
Karolina Pokorska 2021/03/12 14:12:39 modyfikacja
Karolina Pokorska 2021/03/12 14:11:07 modyfikacja
Karolina Pokorska 2021/03/12 14:10:20 modyfikacja
Karolina Pokorska 2021/02/03 11:18:24 modyfikacja
Karolina Pokorska 2021/02/03 11:17:15 modyfikacja